Jak założyć filtr węglowy do okapu?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak założyć filtr węglowy do okapu?
Marian zapytał 3 lata temu

Jak założyć filtr węglowy do okapu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Filtr węglowy do okapu posiada węgiel aktywny, który występuje w postaci bardzo małych kulek. Posiada doskonałe własności absorpcyjne, dzięki którym można wchłaniać zapachowe substancje oraz zatrzymywać nieprzyjemną woń.
 
Usuwanie zanieczyszczeń
Podczas gotowania tworzą się również opary, które prowadzą do powstania wilgoci. Ona także jest usuwana przez filtr węglowy zamontowany w okapie. Dlatego dobrze wiedzieć jak założyć filtr węglowy do okapu. Nasycone wodą powietrze jest wychwytywane przez węgiel. Dlatego z upływem czasu może sam nabrać wilgoci.
 
Wymiana filtra węglowego
Bardzo ważne jest regularne suszenie po gotowaniu, które polega na pozostawieniu okapu włączonego przez jakiś czas. Regularna wymiana filtra umożliwia prawidłowe filtrowanie powietrza. Klasyczne filtry węglowe powinno być wymieniane co trzy miesiące. Montaż filtru węglowego do okapu jest prosty i może być wykonany samodzielnie. Filtr węglowy powinien być umieszczony zaraz po filtrze metalowym. Występują również filtry węglowe z okrągłą średnicą, które montuje się poprzez nakręcenie go na silnik okapu z obydwu stron.