Jak sprawdzić grzałkę w bojlerze?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak sprawdzić grzałkę w bojlerze?
Robert zapytał 3 lata temu

Jak sprawdzić grzałkę w bojlerze?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Grzałka jest elementem odpowiedzialnym za podgrzewanie wody użytkowej w bojlerze. Jeżeli w kranie nie leci ciepła woda, to pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie dopływu prądu do bojlera oraz jego elektroniki.
 
Sprawdzenie grzałki
Jeżeli wszystko działa dobrze to znaczy, że uszkodzeniu mogła ulec grzałka. Takie sytuacje zdarzają się dość często, dlatego warto wiedzieć jak sprawdzić grzałkę w bojlerze. Jeżeli do grzałki jest doprowadzone napięcie, a mimo to bojler nadal nie ogrzewa wody to może to oznaczać, że grzałka się spaliła.
 
Wymiana grzałki
W takiej sytuacji niezbędna jest wymiana elementu. Często spotykanym problemem jest również zakamienienie grzałki, którą później niezwykle ciężko jest wyczyścić. Objawem problemów z grzałką może być również przeciekanie wody w plastikowej części bojlera. Wymiana grzałki jest skomplikowanym procesem, dlatego lepiej zlecić to profesjonalistom. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniej grzałki, jej mocy oraz zakresu temperatur. Montaż elementu zależy od rodzaju bojlera, jednak w pierwszej kolejności powinno nastąpić spuszczenie wody.