Jaka odległość między szafkami w kuchni?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJaka odległość między szafkami w kuchni?
Marta zapytał 3 lata temu

Jaka odległość między szafkami w kuchni?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Jaka odległość między szafkami w kuchni? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które po raz pierwszy urządzają swoje kuchnie od podstaw. Warto więc posłużyć się utartym schematem, z którego korzysta mnóstwo osób, by mieć pewność, że korzystanie z miejsca, które jest sercem domu będzie prawdziwą przyjemnością.
 
Fachowe rady ekspertów
Osoby, które projektują pomieszczenia kuchenne oraz które tworzą je na zamówienie klienta, zgodnie twierdzą, iż najlepsza odległość między blatem kuchennym a wiszącymi nad nim szafkami powinna wynosić mniej więcej od około 55 do 66 centymetrów. Ten wymiar jest na tyle bezpieczny i wygodny, że pozwala użytkownikom swobodnie korzystać z blatu oraz szafek, zapewniając tym samym komfortowe korzystanie z tego miejsca.
Dzięki takiej odległości można sprawnie przygotowywać posiłki na blacie oraz wygodnie wyciągać i chować rzeczy do szafek. Ponadto, miejsce pomiędzy szafkami można efektownie zagospodarować, by było dodatkową ozdobą kuchni. Piękne płytki, modne szkło lub ciekawe panele doskonale sprawdzą się w tym miejscu.