Jak wyregulować drzwi wewnętrzne?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak wyregulować drzwi wewnętrzne?
Zbyszek zapytał 3 lata temu

Jak wyregulować drzwi wewnętrzne?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Z upływem czasu drzwi zaczynają skrzypieć oraz się zacinać. Oznacza to, że wymagają zastosowania odpowiedniej regulacji. Oczywiście regulację dobrze jest wykonać wcześniej, jeszcze zanim pojawią się takie objawy.
 
Smarowanie zawiasów
Powinna być przeprowadzana przynajmniej raz w roku, dzięki czemu drzwi cały czas będą w dobrym stanie. Przydatny jest preparat, który służy do smarowania zawiasów. Najczęściej wykorzystywana jest wazelina techniczna lub olej silikonowy. Prawidłowo nasmarowanie zawiasów powinno zapobiec skrzypieniu drzwi.
 
Regulowanie drzwi wewnętrznych
Warto wiedzieć jak wyregulować drzwi wewnętrzne, jeżeli ocierają się o podłogę. W takiej sytuacji niezbędne jest wyregulowanie zawiasów. Najlepiej to zrobić poprzez dokładne wkręcenie ich. Duża wilgotność powietrza może być bezpośrednią przyczyną niedomykania drzwi. Jest to zjawisko często spotykane latem, ponieważ wtedy w powietrzu jest więcej wilgoci. Systematyczne wietrzenie pomieszczenia powinno zapobiec takim problemom. Dobrym rozwiązaniem jest również przycięcie drzwi i oheblowanie.