Jak wypompować paliwo z baku?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak wypompować paliwo z baku?
Jacek zapytał 3 lata temu

Jak wypompować paliwo z baku?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Czasami zachodzi potrzeba pobrania paliwa z baku. Jak wypompować paliwo z baku, czy każdy jest to w stanie zrobić? Należy zaznaczyć, że nie jest to czynność prosta i nie obejdzie się bez dodatkowego sprzętu. W tym wypadku niezbędna jest pompka akumulatorowa i wirnikowa.

Samochód musi być unieruchomiony przed rozpoczęciem wypompowywania paliwa. Kolejnym krokiem jest wypięcie z filtra przewodu wylotowego paliwa z baku. Tutaj wielu może polec, oczywiście czynność ta może wyglądać inaczej w różnych modelach samochodu. Następnie należy podłączyć wężyki z pompką i na wałku mechanizmu pompującego zamontować wiertarkę. Wąż wylotowy wsuń do kanistra na paliwo a zasysający pewnie wepnij do wypiętego przewodu ze zbiornika. Teraz już tylko zostało uruchomienie pompki przy użyciu wiertarki.

Jest to proces dość skomplikowany, który bez jakiegokolwiek przećwiczenia może się nie udać za pierwszym razem. Wszystko zależy od Twoich umiejętności manualnych, jeśli masz co do nich wątpliwości, to skorzystaj z pomocy fachowca.