Jak handlarze kupują samochody?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak handlarze kupują samochody?
Halina zapytał 3 lata temu

Jak handlarze kupują samochody?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Jak pokazują statystyki, ogromna większość samochodów jeżdżących po polskich drogach, to te używane. Zanim jednak auto z drugiej ręki trafi do nowego właściciela, często musi przejechać setki kilometrów zza naszej granicy. O tym natomiast, jak handlarze kupują samochody krążą już nawet legendy. Czy są one prawdziwe?

Tanio kupić drogo sprzedać

W każdym sektorze handlowym obowiązuje jedna prosta zasada, czyli tanio kupić i drogo sprzedać. Nie inaczej jest też, gdy chodzi o auta używane. W takiej strategii nie ma oczywiście nic złego, pod warunkiem, że tani samochód przeznaczony na sprzedaż nie okazuje się być totalnym wrakiem.

Gdzie handlarze kupują samochody?

No dobrze, a gdzie handlarze samochodowi znajdują auta, które potem trafiają na sprzedaż? Źródeł pozyskiwania aut może być naprawdę sporo, lecz do najpopularniejszych zaliczają się przede wszystkim ogłoszenia w Internecie, komisy samochodowe czy też auta kupione po znajomości. Każda z tych dróg może być też równie skuteczna i wiele zależy tu po prostu od wiedzy i “handlowego nosa” późniejszego sprzedawcy.