Jak wyglądają plamy wątrobowe?

PytaniaKategoria: 🧘 ZdrowieJak wyglądają plamy wątrobowe?
Weronika zapytał 3 lata temu

Jak wyglądają plamy wątrobowe?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Problemy z wątrobą mogą dotknąć każdego z nas. Używki, złe odżywianie się, nadmierna ilość leków, to najważniejsze powody pogarszania się stanu wątroby. Warto wiedzieć, że chora wątroba nie boli. O tym, że dzieje się z nią coś złego, można zauważyć po plamach wątrobowych.
 
Plamy wątrobowe. Gdzie się pojawiają?
Plamy wątrobowe najczęściej pojawiają się na twarzy. Jak wyglądają plamy wątrobowe? Z reguły przypominają niewielkie, nieregularne przebarwienia, podobne do przekrwień. Widoczne są przede wszystkim na policzkach. Mogą też wyglądać jak przebarwienia z wyraźnie zarysowanymi żyłkami w środku. Nie powodują zgrubień na twarzy, więc nie są wyczuwalne pod palcami, można je zauważyć, oglądając swoje odbicie w lustrze. Niekiedy o złym stanie wątroby świadczą też widoczne żyłki na brzuchu. Przypominają pajęczynę i zbiegają się w kierunku środka brzucha.
 
Lekarz jest konieczny
Gdy zauważymy takie plamy, wskazana jest wizyta u lekarza. Dodatkowym objawem może być zażółcenie skóry lub białek w oczach. To już jest objaw świadczący o bardzo złym stanie wątroby i konieczności podjęcia szybkiego leczenia.