Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

PytaniaKategoria: InneJak wyczyścić srebrny łańcuszek?
Ilona zapytał 3 lata temu

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

W obecnych czasach srebrna biżuteria cieszy się niezwykle dużą popularnością wśród wielu osób. Warto dowiedzieć się, jak ją czyścić oraz poznać najlepsze metody.
 
Soda oczyszczona
Wiele osób zastanawia się, jak wyczyścić łańcuszek srebrny w najbardziej skuteczny sposób. Przede wszystkim warto w tym celu zastosować taką substancję, jak soda oczyszczona. Sodę oczyszczoną miesza się z wodą, w powstałą papkę należy nałożyć na biżuterię. Następnie łańcuszek trzeba delikatnie wytrzeć miękką szmatką oraz wypłukać. Już po chwili powinien zniknąć z niego brzydko wyglądający osad.
 
Soda i ocet
Wśród najlepszych sposobów na czyszczenie srebrnej biżuterii można również wymienić zastosowanie roztworu octu wraz z sodą oczyszczoną. W tym celu należy ze sobą zmieszać łyżkę octu, łyżkę sody oraz jeden litr wody. Srebrny łańcuszek powinno się zanurzyć w roztworze na około piętnaście minut. Po tym czasie przedmioty należy wyjąć oraz przetrzeć miękką ściereczką. Osad powinien z niego zejść, a łańcuszek powróci do swojego pierwotnego wyglądu.