Jak naciągnąć siatkę leśną?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak naciągnąć siatkę leśną?
Adam zapytał 3 lata temu

Jak naciągnąć siatkę leśną?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Siatka leśna to bez wątpienia najtańsze ogrodzenie. Idealnie sprawdza się tam, gdzie duża działka musi być ogrodzona, a samo ogrodzenie nie musi być zbyt atrakcyjne. Jak ją założyć? Wbrew pozorom, sposób zakładania jest inny niż klasycznej siatki ogrodzeniowej.

Zakładanie siatki leśnej

Siatka leśna jest zakładana bez drutów naciągowych. Naciąga się ją bezpośrednio pomiędzy słupkami i do nich przymocowuje, dlatego ważne jest, by słupki były trwale zamocowane w gruncie. Jak naciągnąć siatkę leśną? Nie naciąga się jej dopiero po zamontowaniu całej rolki, tylko sukcesywnie, pomiędzy kolejnymi słupkami. Jeśli słupki są metalowe, do każdego słupka można siatkę zamocować drutem. Jeśli słupki są drewniane, wskazane jest zamontowanie z użyciem skobelków wbitych w drewno. Można je wykonać z zagiętych gwoździ lub kupić gotowe.

Właściwy sposób mocowania siatki ogrodzeniowej

Warto pamiętać, że siatka zamocowana do słupków tylko za poziome druty, nie będzie naciągnięta, bowiem siatka w mocowaniu będzie mogła się przesuwać. Zawsze więc siatkę leśną trzeba mocować do słupków w miejscu, gdzie poziome i pionowe druty siatki się krzyżują. Takie mocowanie to gwarancja, że prawidłowo naciągnięta siatka nie poluźni się.