Jak wyczyścić felgi aluminiowe domowym sposobem?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak wyczyścić felgi aluminiowe domowym sposobem?
Łukasz zapytał 3 lata temu

Jak wyczyścić felgi aluminiowe domowym sposobem?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Samochód to droga rzecz, pomaga przemieszczać się w miarę bezpiecznie i daleko, ale trzeba o niego dbać. Felgi aluminiowe na koła to rzecz, która dodaje elegancji autu, ale jest też sporym wyzwaniem w czyszczeniu. Jest na to kilka łatwych i bezpiecznych sposobów. Jak wyczyścić felgi aluminiowe domowym sposobem?

Najpierw dopilnuj, aby były zimne, potem spłucz wodą z natryskiem nagromadzony brud z felg. Umyj specjalnym środkiem chemicznym felgi, a jeśli będzie zaczynał wysychać, spłucz dużą ilością wody. Powtarzaj tą czynność, jeśli został na nich brud, rotując koło, żeby dojrzeć każdy zakamarek brudnej felgi. Na koniec nanieś wosk na felgę, aby ją zabezpieczyć.

Do felg, które były już używane potrzebne będą takie rzeczy jak ścierka lub gąbka, ale nie takie jak ścierka czy szczotka, ponieważ nie zadziałają tak dobrze jak te pierwsze wymienione, a dodatkowo mogą ją uszkodzić. Lepiej też zaopatrzyć się w specjalistyczne środki chemiczne do felg niż inne, mogą one zawierać kwas.

Jeśli chodzi o dopiero kupione felgi, najlepiej od razu je zawoskować.
Mycie felg powinno się powtarzać raz w miesiącu.
Na szczególną uwagę zasługują alufelgi chromowane szprychowe, przy których potrzeba środków specjalnych do chromu. Możesz też użyć płynu do mycia do naczyń lub mydła. Aby nie pozostały zacieki, wytrzyj do sucha.