Jak usunąć plamę z kawy?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak usunąć plamę z kawy?
Kasia zapytał 3 lata temu

Jak usunąć plamę z kawy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Nie raz zdarzyło się Wam pewnie zabrudzić ubranie lub dywan kawą. Teraz jednak z pomocą przychodzą domowe sposoby, które pozwolą skutecznie pozbyć się problemu z różnych powierzchni.
 
Jak usunąć plamę z kawy ? – domowe sposoby
1. Soda oczyszczona – trochę sody nakładamy na zmoczoną i odciśniętą ściereczkę, następnie tak powstałą masą przecieramy miejsce brudne od kawy do całkowitego zniknięcia.
2. Sól kuchenna – namaczamy plamę w wodzie i posypujemy ją solą kuchenną ( duża ilość ). Po upływie godziny spłukujemy sól zimną wodą i dodatkowo zapieramy poplamione miejsce.
3. Ocet – robimy roztwór z 1 łyżeczki octu i 1 l wody. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy gąbką na plamę i delikatnie dociskamy do momentu, aż zabrudzenie całkowicie zniknie.
4. Gorąca woda – ten sposób jest odpowiedni tylko wtedy, gdy natychmiast włożymy zaplamione ubranie pod wodę. Gorąca woda sprawi, że plama po kawie zniknie.
 
Pamiętajmy, że wszystkie plamy łatwiej jest usunąć, gdy są świeże. Na zaschnięte kilkudniowe plamy należy użyć detergentów dostępnych w sklepach.