Jak wyczyścić skórzane buty z plam?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak wyczyścić skórzane buty z plam?
Robert zapytał 3 lata temu

Jak wyczyścić skórzane buty z plam?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Skórzane buty pięknie się prezentują, ale tylko wówczas gdy są czyste. Niestety ich częste użytkowanie sprawia, że na obuwiu pojawiają się nieestetyczne zabrudzenia. Jak wyczyścić skórzane buty z plam, aby zawsze wyglądały jak nowe?

Szczotka i szmatka a czyszczenie skórzanych butów
Istnieje kilka sztuczek, które pozwalają na to, że skórzane buty nienaganne się prezentują oraz zawsze są czyste i błyszczące. 
Sprawdzonym sposobem na utrzymanie skórzanych butów w idealnym stanie jest ich częsta konserwacja. Warto zatem często je czyścić za pomocą miękkiej szczotki lub szmatki. Buty należy szczotkować w kilku kierunkach, jednocześnie je lekko naciskając. Na koniec warto je przetrzeć suchą oraz czystą szmatką.

Ocet i woda a skuteczne usuwanie plam z obuwia
Sprawdzonym sposobem jest również czyszczenie skórzanych butów za pomocą wody oraz octu. Roztwór ten pomaga skutecznie usuwać nieestetyczne plamy oraz zabrudzenia. Ważne jest, aby go rozprowadzić równomiernie na butach, a nie tylko w tych miejscach, w których są widoczne plamy. W przeciwnym razie mogłyby powstać nieestetyczne przebarwienia. Po nałożeniu roztworu obuwie należy osuszyć za pomocą czystej oraz miękkiej szmatki.