Jak powiesić obrazy na ścianie?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak powiesić obrazy na ścianie?
Marek zapytał 3 lata temu

Jak powiesić obrazy na ścianie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wśród dekoracji naszych domów, mieszkań, a czasem biur, znajduje się zapewne wiele obrazów. Są one małe i duże, są prawdziwymi obrazami, plakatami w antyramie, a często również prywatnymi zdjęciami, oprawionymi w ramkę.
 
Jak powiesić obrazy na ścianie?
Jeśli chcemy, aby obraz dekorował naszą życiową przestrzeń, musimy go oczywiście powiesić. Powieszenie obrazu, jak się okazuje, można wykonać na kilka sposobów.
Pierwszym jest powieszenie obrazu na gwózdku wbitym w ścianę. Gwózdek powinien być mały, dzięki czemu to rozwiązanie jest estetyczne. W ten sposób możemy jednak wieszać stosunkowo małe obrazy i obrazki.
 
Większe obrazy zalecane jest wieszać na kołku rozporowym, który jest umieszczony w ścianie. W tym wypadku, zamiast młotka, musimy jednak użyć wiertarki.
Spory problem jeszcze do niedawna stanowiły sytuacje, kiedy nie można było naruszyć ściany podczas wieszania ozdoby. Taki problem występuje często w mieszkaniach wynajmowanych. Obecnie na szczęście są specjalne taśmy, dzięki którym powiesimy obraz bez konieczności wiercenia czy wbijania.