Jak usunąć kamień z płytek pod prysznicem?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak usunąć kamień z płytek pod prysznicem?
Karolina zapytał 3 lata temu

Jak usunąć kamień z płytek pod prysznicem?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Sprzątanie łazienki jest to jedna z najmniej chętnie wykonywanych czynności. Wiele na ten temat wynika z tego faktu, że mało kto z nas lubi oraz potrafi doczyszczać osad kamienny z płytek, oraz z armatury. Najtrudniejszy do wyczyszczenia jest kamień z płytek pod prysznicem.
 
Jak usunąć kamień z płytek pod prysznicem?
Kamień, który gromadzi się na płytkach pod prysznicem, nie jest to zwykły kamień. Cechuje się on dwoma niezwykłymi właściwościami. Pierwszą jest niebywałe tempo (jak na kamień) gromadzenia się. Drugą sprawą związaną z tym kamieniem jest trudność w jego usuwaniu.
 
Kamień pod prysznicem jest to tak naprawdę mieszanka kamienia oraz mydła, którego pod prysznicem używamy. Do jego usunięcia możemy stosować kilka metod. Jedną z najlepszych jest wstępne przeczyszczenie powierzchni za pomocą myjki parowej. Wysoka temperatura rozpuszcza mydło i pozwala na lepszy dostęp środków czyszczących do kamienia. Następnie zaleca się zastosowanie odpowiedniego środka chemicznego, który możemy nabyć w sklepie. Z domowych metod skuteczne jest czyszczenie mieszaniną sody oczyszczonej oraz soku z cytryny lub octu jabłkowego.