Jak uszczelnić drzwi wejściowe?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak uszczelnić drzwi wejściowe?
Tomek zapytał 3 lata temu

Jak uszczelnić drzwi wejściowe?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wszystkie rzeczy mają taką swoją wspólną cechę, że zużywają się z czasem, nawet wówczas, kiedy dbamy o nie pieczołowicie. Do tego typu elementów w naszym domu lub mieszkaniu nalezą drzwi wejściowe.
 
Jak uszczelnic drzwi wejsciowe?
Drzwi wejściowe są intensywnie użytkowane i po latach ich eksploatacji możemy zwrócić uwagę na fakt, że zza nich dociera więcej hałasu z zewnątrz, lub ucieka nam z mieszkania ciepło zimą. Za taki stan rzeczy najczęściej odpowiada zużyta uszczelka, ale nie tylko.
Zanim zabierzemy się wymianę uszczelki, sprawdźmy, czy drzwi przypadkiem nie są nieprawidłowo osadzone. Większość drzwi współczesnych ma możliwość regulacji, a z czasem mogą lekko opaść lub się przekrzywić. Jeśli jesteśmy pewni tego elementu, możemy wymienić uszczelkę.
 
Najpierw najdelikatniej jak to tylko możliwe, usuwamy dokładnie starą uszczelkę. Następnie musimy odtłuścić powierzchnię, w miejscach, gdzie będziemy nanosić klej. Dopiero wtedy możemy przykleić nową uszczelkę. Należy pamiętać, że stosowany klej powinien być dopasowany zarówno do uszczelki, jak i do materiału, z którego są wykonane drzwi.