Jak wyczyścić materac z moczu?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak wyczyścić materac z moczu?
Paweł zapytał 3 lata temu

Jak wyczyścić materac z moczu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dobre łóżko jest to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie powinniśmy posiadać w naszym domu. Dobre łóżko charakteryzuje się tym, że ma osobny materac, który jest dedykowany tylko i wyłącznie do spania. Jednak jeśli posiadamy zwierzę, czasem zachodzi konieczność jego bardzo dokładnego wyczyszczenia.
 
Jak wyczyścić materac z moczu?
Jeżeli nasze zwierzę z jakiegoś powodu zanieczyści nasz materac moczem, wówczas mamy spory problem. Pierwszy to sam fakt, że jest to niehigieniczne, a drugi to taki, że mocz zwierząt trudniej jest wywabić oraz jest on bardziej intensywny w zapachu.
 
Czyszczenie takiego materaca powinno rozpocząć się od spryskania plamy środkiem czyszczącym penetrującym. Może być to środek dedykowany do materaców, a jeśli nie mamy takiego pod ręką, to możemy użyć środka do dywanów. Po dokładnym spryskaniu czekamy, aż środek wyschnie i odkurzamy. Czynność powtarzamy minimum dwukrotnie. Kolejna sprawa to użycie specjalnego środka, do usuwania zapachu zwierzęcego moczu. Tak naprawdę tylko taki środek, poradzi sobie z zapachem zwierzęcego moczu.