Jak szybko rozmrozić rybę?

PytaniaKategoria: InneJak szybko rozmrozić rybę?
Kinga zapytał 3 lata temu

Jak szybko rozmrozić rybę?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Zdecydowanie najlepszym sposobem rozmrażania ryby jest umieszczenie jej w lodówce. Jednak nie zawsze jest na to czas, dlatego trzeba skorzystać z innych metod.
 
Użycie bieżącej wody
W pierwszej kolejności należy włożyć rybę pod zimną bieżącą wodę. Następnie należy zwiększyć jej temperaturę do poziomu aż stanie się letnia. Ryba powinna leżeć w takiej wodzie do czasu całkowitego rozmrożenia. Warto wiedzieć jak szybko rozmrozić rybę, ponieważ jest to przydatna umiejętność. Pomocne może być również posypanie ryby solą, która znacznie przyspieszy rozmrażanie produktu.
 
Sposoby rozmrażania ryb
Dobrą alternatywą jest również sok z cytryny, jednak nie należy dawać go zbyt dużo, ponieważ białko może się ściąć. Skutecznym sposobem jest również zanurzenie ryby w misce z wodą gazowaną lub mlekiem. Przed wrzuceniem mięsa na patelnię trzeba je dokładnie osuszyć przy użyciu ręcznika papierowego. Rybę można również rozmrozić w piekarniku. Niezbędne jest jednak użycie naczynia żaroodpornego, w którym ją umieścimy. Temperaturę należy zwiększać stopniowo.