Co to jest sizal?

PytaniaKategoria: InneCo to jest sizal?
Robert zapytał 3 lata temu

Co to jest sizal?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Sizal można wykorzystać w wielu dziedzinach życia i z tego powodu zyskuje coraz większą popularność. Materiał ten może być używany zarówno we florystyce, jak i w przemyśle. Ale co to jest sizal i co warto o nim wiedzieć?
 
Sizal jest to włókno, które otrzymuje się z liści agawy sizalowej. Ciekawostką jest to, że agawa sizalowa to szczególna odmiana agawy. Z obu tych roślin pozyskuje się włókna, ale te z agawy są znacznie delikatniejsze od sizalu, mają także inną nazwę – kantala. Sizal powszechnie uznaje się za jedną z głównych roślin włóknodajnych, zaraz po bawełnie i jucie.
 
Właściwości sizalu
Sizal można barwić na wszystkie kolory, ale naturalny jest lekko żółty. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, zwłaszcza na rozrywanie. Poza tym to najtwardsze włókno jakie można pozyskać z rośliny, które świetnie nadaje się do pomieszczeń, gdzie używane są komputery lub inny sprzęt elektroniczny, ponieważ się nie elektryzuje, a w miejscach z ogrzewaniem podłogowym bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wykładzina sizalowa.