Jak usunąć naklejki z mebli?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak usunąć naklejki z mebli?
Blanka zapytał 3 lata temu

Jak usunąć naklejki z mebli?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Naklejki na meblach są problemem w domach, w których są małe dzieci. Często szafy ozdobione są naklejkami z bohaterami bajek, które z czasem źle wyglądają.
 
Czym usunąć naklejki z mebli?
Do zmywania naklejek z mebli dostępne są specjalne środki chemiczne, które rozpuszczają kleje. Najczęściej jednak są to środki bardzo silne, które mogą uszkodzić meble.
 
Jak usunąć naklejki z mebli?
Naklejki z mebli można usunąć domowymi sposobami. Do usunięcia naklejek z mebli użyć można oleju rzepakowego, majonezy lub masła. Nanosimy wybraną substancje na naklejkę i czekamy około 30 minut, a następnie zmywamy ją szmatką zwilżoną w ciepłej wodzie.
Tłuszcz pochodzący z oleju, majonezu lub masła odspaja klej od powierzchni mebli i ułatwia usunięcie naklejki. Ten sposób sprawdzi się na meblach pokrytych okleiną oraz olejem lub lakierem. Bardziej wymagające powierzchnię wymagać będą odtłuszczenia po odklejeniu naklejki.

Innym sposobem na usunięcie naklejki z mebli jest ogrzewanie danego miejsca przez pięć minut ciepłym powietrzem z suszarki. Ciepłe powietrze wysusza klej i ułatwia zerwanie papieru. Następnie trzeba wybrać sposób i usunąć pozostawiony po naklejce klej.