Jak stosować suchy szampon?

PytaniaKategoria: PielęgnacjaJak stosować suchy szampon?
Patrycja zapytał 3 lata temu

Jak stosować suchy szampon?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Suchy szampon to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą odświeżyć włosy, a nie mają w danej chwili możliwości ich umycia. Jak stosować suchy szampon?
 
Stosowanie suchego szamponu
Suchy szampon to najczęściej spray pod ciśnieniem. Stosowanie go jest bardzo proste. Wystarczy spryskać nim włosy, przekładając je na różne strony, by szampon dostał się w jak najwięcej miejsc. Po spryskaniu włosów należy odczekać kilka minut, by szampon zaczął działać. W końcowym etapie po prostu zaschnie na włosach, powodując, że brud z włosów wraz z nim będzie odpadać.
 
Usuwanie suchego szamponu z włosów
Gdy szampon na włosach już wyschnie, można go wraz z brudem usunąć. W tym celu można wielokrotnie przegarnąć włosy ręką, by wykruszyć z nich szampon. Aby drobinki nie spadały na ubranie, najlepiej przed tym pochylić głowę. Można też usunąć szampon, wielokrotnie przeczesując włosy grzebieniem lub szczotką. Gdy podczas czesania nic z głowy nie będzie się już sypać, można zakończyć czynność. Szampon z brudem został usunięty. Włosy po zastosowaniu suchego szamponu będą czyste i miękkie.