Jak czyścić toster?

PytaniaKategoria: InneJak czyścić toster?
Przemysław zapytał 3 lata temu

Jak czyścić toster?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Tosty to wspaniały przysmak nie tylko na śniadanie. Przygotowując je dość często, nie można jednak zapominać o tym, by regularnie czyścić toster. W jaki sposób to robić, by efekt czyszczenia był doskonały, a urządzenie nie uległo uszkodzeniu lub zarysowaniu?
 
Toster – opiekacz
Jak czyścić toster opiekacz? To bardzo łatwe. Po odłączeniu od prądu toster można umyć miękką gąbką zamoczoną wcześniej w wodzie z płynem do mycia naczyń i wytrzeć do sucha. Okruchy chleba, które gromadzą się w tosterze, łatwo wyjąć. Wystarczy wysunąć od zewnątrz blaszkę, na którą spadają. Blaszkę można umyć nawet bieżącą wodą, wysuszyć i włożyć do urządzenia.
 
Toster z teflonową powłoką
Płaski toster z teflonową powłoką służy nie tylko do opiekania chleba, ale i przygotowywania tostów z dodatkami. Jak czyścić toster tego typu? Plastikowe elementy można przetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką. Jeśli teflonowy wkład jest wyciągany, można go wyciągnąć i umyć. Jeśli jest zamocowany na stałe, jedynym sposobem umycia jest także przetarcie tych części miękką wilgotną szmatką i wytarcie do sucha. Podobnie jak przy tosterze opiekaczu, czyszczenie wykonuje się po odłączeniu urządzenia z prądu.