Jak sadzić rośliny w akwarium?

PytaniaKategoria: InneJak sadzić rośliny w akwarium?
Maksymilian zapytał 3 lata temu

Jak sadzić rośliny w akwarium?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Sadzenie roślin w akwarium nie tylko przynosi efekt dekoracyjny, ale również daje rybom możliwość schronienia podczas rozrodu.

Jak sadzić rośliny w akwarium?

Na samym początku należy odpowiednio przygotować rośliny, które mają zostać zasadzone w naszym akwarium. W tym celu należy usunąć wszystkie nadgniłe fragmenty. Do najprostszej metody sadzenia roślin w akwarium możemy zaliczyć taką, w której kupione przez nas rośliny znajdują się w koszyczkach. Metoda ta jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy wsadzić roślinę ręcznie, jednak z czasem włóknina, która znajduje się w koszyku może wypłynąć zaśmiecając nasz zbiornik. Jeśli chcemy, by rośliny zostały posadzone w prawidłowy sposób musimy wsadzić je tak, aby korzenie były całkowicie zasłonięte kamieniami. Rośliny które nie posiadają jeszcze rozbudowanego systemu korzennego najlepiej jest posadzić przy pomocy pęsety.

Pamiętajmy, aby sadzić rośliny w zbiorniku napełnionym tylko do połowy wodą, a ryby wpuścić dopiero po kilku tygodniach. Metoda ta pozwoli odpowiednio ukorzenić się rośliną i stworzyć odpowiednie warunki dla ryb.