Jak często podlewać kaktusy?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak często podlewać kaktusy?
Jakub zapytał 3 lata temu

Jak często podlewać kaktusy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Kaktusy to rośliny, które można spotkać na pustyni. W związku z tym wielu ludzi myśli, że nie potrzebują one sporej ilości wody. To prawda, ale gdy trzymamy je w domu, to bez odpowiedniego nawadniania będą tylko wegetować. Jak często podlewać kaktusy, by pięknie rosły i kwitły? Właśnie na te pytanie udzielimy odpowiedzi.

Podlewanie kaktusów – kilka porad

Pierwsza zasada brzmi następująco: rośliny te należy podlewać rzadko, średnio raz na trzy tygodnie i odpowiednimi dawkami wody. Co ważne, czynność tę wykonuje się, gdy ziemia w doniczce jest sucha na całej głębokości.

Nawadnianie musi być obfite, dlatego najlepiej włożyć kaktusy do naczyń z wodą. Kiedy górna warstwa gleby będzie mokra, wówczas rośliny te wyjmujemy i następnie ustawiamy, aż obciekną. Co ciekawe, od grudnia do końca lutego wcale nie podlewa się kaktusów, a latem warto to robić jedynie wieczorem.

Jaka powinna być woda?

Wiemy już, jak często podlewać kaktusy. Ale nie bez znaczenia jest także jakość samej wody. Musi być ona lekko kwaśna i jednocześnie miękka (wtedy nie zahamuje się wzrostu roślin). Nie wystarczy jednak odkręcić kran i podstawić jakiś pojemnik. Należy jeszcze wodę przegotować i odczekać wiele godzin.