Jakiego zapachu nie lubią muchy?

PytaniaKategoria: InneJakiego zapachu nie lubią muchy?
Franciszek zapytał 3 lata temu

Jakiego zapachu nie lubią muchy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Muchy to jedne z najbardziej znienawidzonych owadów w wakacje, poza komarami, które z pewnością dla wielu są wrogiem numer jeden. Wlatują do mieszkań utrudniając normalne funkcjonowanie, a także wpraszają się na grille i inne imprezy w plenerze.

Sposobów na odstraszanie ich jest wiele, lecz nie wszystkie są skuteczne lub bezpieczne. Wiele osób decyduje się na środki chemiczne, lecz mają one również wiele wad poza krótkotrwałą skutecznością.

Pozostając w duchu eko sprawdź jakiego zapachu nie lubią muchy i spróbuj odstraszyć je w naturalny sposób. Bardzo przydatne są domowe rośliny. Z pewnością wysoką skuteczność przyniesie muchołówka, roślina żywiąca się muchami. Nie dość, że wabi muchy do siebie to jeszcze pozbywa się ich. Inne rośliny odstraszają swoim zapachem, chodzi o paprotkę, pelargonię czy lawendę. Wykorzystanie roślin jest bezpieczniejsze dla zdrowia. Jeśli jednak nie lubisz hodować kwiatków, spróbuj przegonić muchy czosnkiem lub liśćmi z drzewa orzechu włoskiego. Wszystko warto wypraktykować w tej nierównej walce.