Jak rozrobić klej do tapet?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak rozrobić klej do tapet?
Tomek zapytał 3 lata temu

Jak rozrobić klej do tapet?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Tapetowanie jest jedną z najczęściej wykonywanych prac w domu zaraz po malowaniu. Jednak, aby tapeta dobrze się trzymała należy w odpowiedni sposób przygotować klej.
 
Jak rozrobić klej do tapet?
Jeżeli chcemy rozrobić klej do tapet ciężkich, tekstylnych czy fototapet musimy zastosować odpowiednie proporcje, które są inne dla:
– tapet ciężkich oraz z tkanin – proporcje to 1:20, ilość wody na 1 opakowanie kleju powinna wynosić 4 litry. Taka mieszanka pozwoli na pokrycie klejem ok. 25 m2.
– tapet z PCV – jest to proporcja 1:15, ilość wody na 1 opakowanie kleju powinna stanowić 3 l. Taka mieszanka pozwoli na pokrycie klejem ok. 15m2.
– gruntowania – tutaj proporcje wynoszą 1:40, a ilość wody na 1 opakowanie kleju powinna stanowić ok. 8 litrów. Mieszanka ta pozwoli na pokrycie do 80 m2 ściany.

Jeżeli chcemy przygotować klej należy zawartość opakowania wsypać do chłodnej wody i mieszać przez około minutę. Klej jest gotowy do użycia już po około 30 minutach od rozpuszczenia. Pamiętajmy, że tak przygotowany klej możemy przechowywać przez tydzień w zamkniętym naczyniu, a przed jego ponownym użyciem należy go wymieszać.