Jaka grubość wylewki na styropian?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJaka grubość wylewki na styropian?
Adrian zapytał 3 lata temu

Jaka grubość wylewki na styropian?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Ocieplenie betonowej podłogi styropianem to dobra metoda, dzięki której unika się wychłodzenia pomieszczenia zimnem z gruntu. Aby ocieplenie podłogi styropianem przyniosło efekt, konieczne jest zastosowanie styropianu o dużej grubości. Najlepszy jest styropian o grubości 10 centymetrów. Warto jednak mieć na uwadze jedno. Wylewka na styropian nie może być zbyt cienka. Jaka grubość wylewki na styropian jest minimalna?
 
Wylewka na styropian
Betonowa wylewka na styropian musi wytrzymać znaczne obciążenia. Nie pękać pod wpływem chodzenia czy mebli ustawionych w pomieszczeniu. Sam styropian pod wylewką jest podatny na uszkodzenia, może się zapadać, pękać, konieczna jest więc wylewka takiej grubości, by wykluczyć takie ryzyko.
 
Jaka grubość wylewki?
Przy grubym styropianie, a tylko taki na podłogę warto stosować, wskazana jest wylewka o grubości co najmniej 6-10 centymetrów. Planując ocieplenie podłogi styropianem, trzeba podkopać grunt na taką głębokość, by po wylaniu wylewki na grunt, położeniu styropianu i wylaniu wylewki właściwej uzyskać grubość wylewki w granicach 6-10 centymetrów i odpowiedni poziom podłogi.