Jak przytyć? Jakie są najskuteczniejsze metody?

PytaniaKategoria: 🧘 ZdrowieJak przytyć? Jakie są najskuteczniejsze metody?
Łukasz zapytał 3 lata temu

Jak przytyć? Jakie są najskuteczniejsze metody?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Niedowaga, wychudzenie to dla organizmu człowieka bardzo niebezpieczny stan. Wiąże się z tym szereg różnych chorób i ogólne osłabienie ciała, wypadanie włosów, łamliwe i słabe paznokcie.

Jeśli myślisz o tym jak przytyć najskuteczniejsze metody to zwiększenie ilości spożywanych kalorii na dobę, nie zapominając, że pierwsze i drugie śniadanie, a także obiad powinny być najbardziej kaloryczne. Dziać się powinno tak dlatego, że posiłki te dostarczają energii na cały dzień. Natomiast podwieczorek i kolacja powinny opiera się na produktach lekkostrawnych.
Sposób odżywiania, który ma prowadzić do zdrowego zwiększenia masy ciała musi opierać się na zdrowych produktach, które są dobrej jakości. Powinien być dopasowany do indywidualnych gustów smakowych osoby, która chce przytyć oraz do sposobu życia i do jej aktywności ruchowej.
Nie zaleca się spożywać fast foodów, słodyczy, czy słodkich napojów gazowanych, ponieważ zwiększają one jedynie tkankę tłuszczową. Można sięgać po zdrowe bomby kaloryczne jak orzechy włoskie czy nasiona.