Jak usunąć plamy z farby emulsyjnej?

PytaniaKategoria: InneJak usunąć plamy z farby emulsyjnej?
Konrad zapytał 3 lata temu

Jak usunąć plamy z farby emulsyjnej?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Malowanie ścian często kończy się zaplamieniem ubrania farbą emulsyjną. Łatwo ona wnika w tkaninę i jest dość widoczna. Jak usunąć taką plamę? Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne.
 
Usuwanie plam z farby emulsyjnej
Sposób usuwania plam z farby emulsyjnej zależny jest od tego, czy jest to plama świeża czy już jakiś czas jest na ubraniu. Jak usunąć plamy z farby emulsyjnej, które powstały przed chwilą? Farba emulsyjna świetnie łączy się z wodą i wypłukuje, dlatego najlepszym sposobem jest usunięcie jej poprzez płukanie zaplamionych miejsc bieżącą wodą i pocieranie tkaniny. Bardzo szybko będzie można zauważyć, że plama znika.
 
Zaschnięte plamy z farby emulsyjnej usuwa się w inny sposób. Jeśli plama na tkaninie jest jakiś czas, warto wręcz pozwolić, by do końca wyschła. Taką zaschniętą plamę z farby łatwo wykruszyć, wielokrotnie zginając zaplamione miejsce. Znaczna część farby, a niekiedy całość, po prostu odpadnie od tkaniny. Jeśli jakiekolwiek drobinki farby pozostaną, także należy je namoczyć, by farba zmiękła. Zmiękczoną farbę można usunąć pod bieżącą wodą. Oczywiście na koniec odplamione ubranie należy wyprać.