Jak prać białe koszule?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak prać białe koszule?
Jolanta zapytał 3 lata temu

Jak prać białe koszule?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Pranie białych koszul pozornie nie jest trudne. Bardzo łatwo jednak popełnić błędy, przez które po wielu praniach będą one może i czyste ale bez wątpienia nie będą już śnieżnobiałe. Jak prać białe koszule, by przez długi czas wyglądały jak nowe?
 
Prać tylko z białym praniem
Jak prać białe koszule? Wyłącznie z innymi białym praniem lub same. Bardzo ważna jest też czystość samej pralki. Pralka, w której prane są bardzo brudne rzeczy i nie jest regularnie czyszczona, nie jest urządzeniem, w którym powinny być prane białe koszule. Przed praniem białych koszul warto pralkę w środku wyczyścić.
 
Detergenty do białych tkanin
Bez względu na to, czy pierzemy w proszku czy w płynie do prania, konieczny jest detergent przeznaczony do prania białych tkanin. Bardzo ryzykowne jest użycie odplamiacza, bowiem może on na koszulach pozostawić przebarwienia. Nie warto też prać białych koszul stosując wielokolorowe kapsułki do prania. Jeśli źle się rozpuszczą, zabarwią koszule. Konieczne będzie ich ponowne pranie.
 
Temperatura prania
Białe koszule należy prać w możliwie wysokich temperaturach. Z reguły są sztuczne, więc istnieje bardzo niewielkie ryzyko, że pod wpływem gorącej wody się wstąpią. Oczywiście nie należy przekraczać temperatury prania wskazanej przez producenta koszul.