Jak zamalować tłuste plamy na ścianie?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak zamalować tłuste plamy na ścianie?
Bolesław zapytał 3 lata temu

Jak zamalować tłuste plamy na ścianie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Zamalowanie tłustych plam na ścianie wydaje się czynnością banalnie prostą. Nie zawsze tak jest. Nieodpowiednie wykonanie tej czynności może spowodować, że tłuste plamy przenikną przez farbę i będą widoczne także po pomalowaniu ściany. Jak zamalować tłuste plamy na ścianie by tak nie było?
 
Zmycie plam
Na początku warto choć trochę zmyć plamy, w tym celu używając miękkiej szmatki i wody z płynem do mycia naczyń. Po wyschnięciu ściany trzeba podjąć działania, które zapobiegną przenikaniu tłustych plam na świeżo położoną farbę. Najlepszym sposobem jest pomalowanie tłustych plam i ich okolic preparatem gruntującym. Niekiedy wskazane jest też skucie miejsc, gdzie występują tłuste plamy i wyrównanie ubytków gipsem. Oczywiście wskazane jest zagruntowanie gipsowanych miejsc.
 
Malowanie ściany
Warto pamiętać, że pomimo użycia tej samej farby, zamalowanie tylko tłustych plam może spowodować, że miejsca malowania będą widoczne. Tak się dzieje na przykład wtedy, gdy w pomieszczeniu nie było dawno malowane. Zamiast zamalowywać tylko tłuste plamy, warto pomalować większy fragment ściany. Efekt końcowy bez wątpienia będzie dużo lepszy.