Jak zmyć tłuszcz ze ściany?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak zmyć tłuszcz ze ściany?
Olga zapytał 3 lata temu

Jak zmyć tłuszcz ze ściany?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Tłuste plamy na ścianie pojawiają się najczęściej w kuchni, choć nie jest to generalna zasada. Przypadkowe zabrudzenie ściany tłuszczem może zdarzyć się w wielu sytuacjach. Jak zmyć tłuszcz ze ściany?
 
Zmycie tłuszczu ze ściany nie jest trudne
Zmycie tłuszczu ze ściany tylko pozornie jest trudne. Jeśli jest to ściana pokryta niezmywalną farbą, boazerią czy płytkami, zmycie tłuszczu nie będzie problemem. Aby to zrobić, wystarczy użyć szmatki lub gąbki i płynu do mycia naczyń. Aby zmyć tłuszcz ze ściany, można go na początek pokryć odrobiną płynu do mycia naczyń, następnie zaś gąbką lub szmatką zmyć tłuste plamy. Ważne, by używać miękkiej strony gąbki, a przy zmywaniu ściany pokrytej farbą, unikać nadmiernego pocierania ściany, bowiem przypadkowo można zmyć także farbę.
 
Czynność można powtórzyć
Przy dużych tłustych plamach może się zdarzyć, że jednokrotne mycie nie przyniesie rezultatu. W takiej sytuacji, po tym jak ściana wyschnie, można powtórzyć zmywanie. Starając się, wykonując tą czynność delikatnie, bez wątpienia uda się zmyć tłuszcz ze ściany, nie uszkadzając jej. Po zmyciu, ściana nie będzie miała tłustych plam i będzie wyglądać jak nowa.