Jak posiać trawę na istniejący trawnik?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak posiać trawę na istniejący trawnik?
Michał zapytał 3 lata temu

Jak posiać trawę na istniejący trawnik?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wielu właścicieli posesji decyduje się na dosiewanie trawy na istniejącym już trawniku. Aby zapewnić sobie gęstą oraz zieloną przestrzeń w ogrodzie warto czynność tę przeprowadzać bardzo skrupulatnie.

Kiedy konieczne jest dosianie trawy?
Dosiewanie trawy powinno być zawsze wykonane po zimie. Po stopnieniu śniegu bowiem najczęściej ukazują się nieestetyczne dziury oraz miejsca, w których trawa uschła.
 
Często zdarza się także, że trawa wschodzi nierównomiernie, a po upływie czasu staje się rzadka. Trawnikowi mogą też zaszkodzić różnorodne choroby oraz szkodniki ryjące w ziemi tj. kret. Wówczas to wskazane jest dosianie trawy.

Jak posiać trawę na istniejący trawnik?
Dosiewanie trawy można wykonać na kilka sposobów. Tradycyjny sposób polega na dosianiu takiej samej mieszanki nasion, z której pierwotnie był wysiewany trawnik. Dzięki temu po pewnym czasie cały trawnik będzie wyglądał bardzo podobnie i będzie rosnąć w takim samym tempie.
 
Wysiewanie trawy należy rozpocząć od spulchnienia ogołoconych miejsc za pomocą wideł. Kolejną czynnością jest rozsypanie gotowej ziemi ogrodniczej oraz jej staranne rozgrabienie. Później należy wysiać nasiona trawy i przykryć je cienką warstwą gleby. W tym celu należy delikatnie zagrabić podłoże. Ostatnią czynnością jest intensywnie podlanie wodą miejsc na których została wysiana trawa.