Jak kłaść akryl?

PytaniaKategoria: 🧱 RemontJak kłaść akryl?
Mariusz zapytał 3 lata temu

Jak kłaść akryl?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Akryl budowlany to tworzywo, które jest powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Ten elastyczno – plastyczny preparat sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie trzeba szybko oraz precyzyjnie uszczelnić oraz zamaskować niedoskonałości ściany. Jak kłaść akryl?

Powszechne zastosowanie akrylu
Nakładanie akrylu budowlanego to bardzo łatwa czynność, z którą potrafi zmierzyć się nie tylko każdy fachowiec, lecz także amator.
 
Akryl doskonale nadaje się do wypełnia wszelkich rys, spoin oraz pęknięć, zarówno na ścianach jak i na sufitach. Można go także z powodzeniem wykorzystać do uszczelniania naroży, połączeń w płytach gipsowo-kartonowych, sufitów podwieszanych oraz listew wykończeniowych.

Jak poprawnie nakładać akryl?
Prace związane z kładzeniem akrylu należy zawsze rozpocząć od właściwego przygotowania podłoża. W tym celu należy ją dobrze oczyścić, osuszyć oraz odtłuścić. Niektóre podłoża warto także dobrze zagruntować.
 
Kolejnym krokiem jest określenie głębokości szczeliny oraz zabezpieczenie jej po bokach taśmą maskującą.
 
Następnie trzeba naciąć końcówkę kartusza na szerokość szczeliny pod kątem 45 stopni. Preparat należy nakładać jednostajnym ruchem, a następnie wygładzić powierzchnię szpachelką. Po wyschnięciu można przystąpić do malowania ściany.