Jak głęboko wkopać słupki ogrodzeniowe?

PytaniaKategoria: 🌻 OgródJak głęboko wkopać słupki ogrodzeniowe?
Robert zapytał 3 lata temu

Jak głęboko wkopać słupki ogrodzeniowe?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wykonanie ogrodzenia z siatki ogrodzeniowej nie jest pracą trudną. Z jej wykonaniem poradzi sobie każdy. Warto jednak przywiązywać uwagę do szczegółów zadania. Dbać o to, by słupki ogrodzeniowe były odpowiedniej wysokości, ustawione pionowo i wkopane na właściwą głębokość. Jak głęboko wkopać słupki ogrodzeniowe przy ogrodzeniu z siatki?
 
Ogrodzenie z siatki trzeba naciągnąć
Warto pamiętać, że ogrodzenie z siatki trzeba naciągnąć, a do słupków zamocować druty naciągowe. To spowoduje naprężenie słupków, więc bardzo ważne jest ich dość głębokie wkopanie i zacementowanie. Wskazane jest wykonanie na każdy słupek dość dużego otworu, wypełnienie przestrzeni wokół słupka gruzem i zacementowanie całości. Głębokość wkopywania słupków nie powinna być mniejsza niż pół metra, rozsądniej jest je wkopać na około 75 centymetrów. Przy słupkach granicznych konieczne są też tak zwane zastrzały, czyli skośne słupki, minimalizujące ryzyko naprężeń tych słupków, które są wkopane pionowo.
 
Z montażem siatki warto się wstrzymać kilka dni
Siatki ogrodzeniowej nie można rzecz jasna montować zaraz po wkopaniu słupków. Wskazane jest odczekanie kilku dni, by cement, którym zacementowane zostały słupki, wysechł. Tylko wtedy można mieć pewność, że po naciągnięciu siatki słupki nie zaczną się pochylać zgodnie z kierunkiem naciągnięcia drutów naciągowych.