Jak odmrozić zamek w samochodzie?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak odmrozić zamek w samochodzie?
Irmina zapytał 3 lata temu

Jak odmrozić zamek w samochodzie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Zamrożony zamek drzwi w aucie uniemożliwia wejście do samochodu, jeśli nie posiada on centralnego zamka sterowanego pilotem. Jak odmrozić taki zamek i wejść do samochodu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Ciepła woda nie ma sensu

Nigdy nie powinno się odmrażać zamka, polewając drzwi ciepłą wodą. Owszem, może to doprowadzić do rozmrożenia zamka, ale ciepła woda, która dostanie się w jego elementy, powtórnie go za jakiś czas zamrozi. Jak odmrozić zamek w samochodzie?

Użycie odmrażacza do zamków

Najprostszym sposobem jest użycie odmrażacza do zamków. Należy prysnąć nim w szczelinę zamka i poczekać. Alternatywą jest też użycie sprayu z alkoholem, który rozpuszcza lód.

Podgrzanie kluczyka

Jeśli widać, ze zamarznięta jest tylko szczelina zamka, można delikatnie – na przykład zapalniczką – podgrzać kluczyk i próbować go włożyć do zamka. Czasami ten sposób jest skuteczny.

Ogrzanie zamka

Jeśli inne sposoby zawiodą, można po prostu ogrzać zamek. Wiele jest możliwości. Do zamka na dłuższy czas można przyłożyć elastyczny gumowy pojemnik, z ciepłą wodą. Posiadając dostęp do prądu, można też ocieplić zamek – na przykład – suszarką do włosów czy też grzejnikiem elektrycznym z nawiewem. Z pewnością się rozmrozi a otwarcie drzwi okaże się możliwe.