Jak odpalić auto na popych?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak odpalić auto na popych?
Igor zapytał 3 lata temu

Jak odpalić auto na popych?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Niski poziom naładowania akumulatora samochodu, to sytuacja, która uniemożliwia jego odpalenie. Prądu w akumulatorze jest zbyt mało, by wystarczyło go na uruchomienie rozrusznika pojazdu. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być odpalenie samochodu na popych. Jak odpalic auto na popych?

Uwaga na pasek rozrządu

Warto pamiętać, że odpalanie na popych powinno być bardzo rozważne. Nie warto – na przykład – odpalać nowoczesnych aut, ciągnąc je za innym samochodem zamiast pchać. Zbyt gwałtowna próba odpalenia auta na popych może skutkować przestawieniem paska rozrządu i poważną awarią silnika. O wiele lepszym rozwiązaniem jest klasyczne zapychanie auta. Jak odpalic auto na popych w prawidłowy sposób?

Do odpalenia auta na popych potrzebne są minimum dwie osoby. Pierwsza powinna usiąść za kierownicą, przekręcić kluczyk w stacyjce, włączyć drugi bieg i wcisnąć sprzęgło. Druga, pchając auto powinna rozpędzić je do prędkości szybkiego chodu. Gdy tak już się stanie, osoba za kierownicą powinna puścić sprzęgło i nieco dodać gazu. Samochód powinien odpalić. Jeśli tak się stanie, warto włączyć w samochodzie bieg jałowy i pozwolić by silnik przez kilka minut popracował, podładowując akumulator. Ponowne odpalenie auta nie powinno być już większym problemem.