Jak schłodzić auto bez klimatyzacji?

PytaniaKategoria: 🚗 MotoryzacjaJak schłodzić auto bez klimatyzacji?
Janusz zapytał 3 lata temu

Jak schłodzić auto bez klimatyzacji?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Wnętrze samochodu pozostawionego w wysokiej temperaturze i w nasłonecznionym miejscu nagrzać się może nawet do ponad pięćdziesięciu stopni Celcjusza. Nierzadko temperatura w środku jest dużo większa. Jak schłodzić takie wnętrze, by jazda samochodem nie była nieprzyjemna? Przy samochodzie posiadającym klimatyzację, oczywiście nie jest to problemem. Jak schłodzić auto bez klimatyzacji?

Przewietrzenie samochodu przed ruszeniem

Aby schłodzić samochód bez klimatyzacji, na początek, przed ruszeniem, warto otworzyć w nim wszystkie drzwi i w miarę możliwości okna. Gorące powietrze szybko ucieknie z wnętrza samochodu. Kilka minut wystarczy, by w aucie było dużo chłodniej

Jazda samochodem z rozgrzanym wnętrzem

Gdy wnętrze auta nieco się przewietrzy, można wsiąść do samochodu i ruszać. Pierwsze kilometry warto pokonywać z szybami opuszczonymi całkowicie. Pęd powietrza spowoduje, iż temperatura we wnętrzu pojazdu obniży się do temperatury otoczenia. Oczywiście warto także uruchomić nawiewy powietrza, jednak nie w pierwszej chwili, tylko dopiero po pewnym czasie. Uruchomienie ich zbyt szybko, doprowadzi do tłoczenia do wnętrza auta gorącego powietrza z rozgrzanych elementów układu wentylacyjnego.