Jak odłożyć na mieszkanie?

PytaniaKategoria: FinanseJak odłożyć na mieszkanie?
Kaja zapytał 3 lata temu

Jak odłożyć na mieszkanie?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Własne mieszkanie to marzenie wielu z nas. Człowiek nie jest uzależniony od wynajmującego, może urządzić lokum wedle własnego uznania. Obecnie ceny mieszkań poszły w górę, posiadanie mieszkania na własność dla większości osób staje się więc pragnieniem nie do zrealizowania. Co zrobić, aby uzbierać pieniądze bez konieczności zaciągania kredytu w banku? Oto kilka wskazówek, jak odłożyć na mieszkanie.
 
Umiejętność oszczędzania
Bez tego ani rusz. Rezygnacja z kredytu wiąże się ze skrupulatnym zaplanowaniem comiesięcznego odkładania gotówki. Pierwszym krokiem jest założenie konta oszczędnościowego w banku z dobrym oprocentowaniem. Co 30 dni przelewamy więc na dedykowany rachunek określoną liczbę pieniędzy.
 
A może lokata?
Lokata uchodzi za dużo korzystniejszą opcję niż konto oszczędnościowe. Związane jest to z większym oprocentowaniem i kapitalizacją odsetek. Oczywiście im większe środki osobiste, tym większe prawdopodobieństwo pomnożenia zasobów.
 
Inwestycja
Nie chodzi tylko o inwestycję w giełdę papierów wartościowych. To dość ryzykowne rozwiązanie. Należy pamiętać, że inwestycja w samego siebie, a więc zwiększenie swoich kwalifikacji zawodowych czy zmiana pracy, przekładają się również na zmianę zarobków. Miesięcznie można więc odkładać wyższą kwotę na wymarzone gniazdko.