Jak zaoszczędzić na budowie domu?

PytaniaKategoria: FinanseJak zaoszczędzić na budowie domu?
Karolina zapytał 3 lata temu

Jak zaoszczędzić na budowie domu?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Budowa domu to kosztowna inwestycja. Nic więc dziwnego, że niemal każdy inwestor szuka sposobów, jak zaoszczędzić na budowie domu?
 
Wybierz odpowiedni projekt
Szukając metod na oszczędności podczas realizacji inwestycji budowlanej, znajdziemy mnóstwo porad dotyczących np. budowy domu systemem gospodarczym lub tego, w jaki sposób wykonać samodzielnie etapy, które najczęściej robi za nas firma budowlana.
 
Bardzo rzadko zdarza się, aby poruszano rozwiązanie, które pozwala nam na największe oszczędności. Rozwiązaniem tym jest wybór odpowiedniego projektu, czyli takiego, który nie będzie zawierał w sobie elementów, których nie potrzebujemy.
 
Przechodząc do sedna, największe oszczędności możemy poczynić, kiedy wybierzemy odpowiedni projekt dachu oraz zrezygnujemy z piwnicy. Dachy wielospadowe są obecnie popularne, ale są drogie w budowie oraz w eksploatacji (duże straty ciepła). Podpiwniczenie natomiast jest bardzo drogie w wykonaniu. Jeśli zrezygnujemy z podpiwniczenia, możemy je zastąpić dużo tańszym pomieszczeniem gospodarczym na poziomie “zero”, a czasem przy niektórych konstrukcjach, możemy całkowicie zrezygnować z fundamentu, na rzecz tańszej płyty fundamentowej.