Jak dbać o rośliny w akwarium?

PytaniaKategoria: 🏠 DomJak dbać o rośliny w akwarium?
Nina zapytał 3 lata temu

Jak dbać o rośliny w akwarium?

1 odpowiedzi
Best Answer
Krzysztof Wieczorek Personel odpowiedział 3 lata temu

Dzisiejsze akwaria są pięknymi domkami dla rybek. Te przeźroczyste sztuczne zbiorniki wodne mają różne rozmiary i kształty, ale wzrok przyciągają czymś innym. Mianowicie umieszczoną w środku barwną roślinnością. Należy jednak zadać pytanie, jak dbać o rośliny w akwarium?

Dostęp do światła i dwutlenku węgla

Odpowiedź jest prosta. Trzeba zapewnić odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju i przetrwania. Ważny będzie chociażby dostęp do światła. Musimy tylko pamiętać, że jedne rośliny wymagają mocnego oświetlenia, a inne nie. Nie bez znaczenia będzie także większe lub mniejsza ilość dwutlenku węgla służącego do budowy tkanek. Dzięki CO2 flora w akwarium lepiej wygląda (kolorowo) i gęściej się rozrasta.

Dostarczenie składników odżywczych

Jak dbać o rośliny w akwarium? Poza światłem i dwutlenkiem węgla, warto dostarczyć im jeszcze składniki odżywcze – większe dawki potrzebna są wtedy, gdy mamy jasne oświetlenie, a flora jest rozrośnięta. Wśród takich składników wyróżniamy makroelementy i mikroelementy.

Do tych pierwszych zalicza się azot, fosfor, potas, wapń, siarkę oraz magnez. Natomiast do drugich: żelazo, magnez oraz inne pierwiastki śladowe (bor, miedź itp.) mające wpływ na wybarwienie roślin i samą formę wzrostu.