Opony na lato z segmentu premium: jak je wybrać i dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na model Nokian Wetproof?

Zastanawiasz się nad wyborem opon z segmentu premium do swojego auta na sezon letni? Decyzja nie jest oczywista – ogumienie musi być dobrane do marki i modelu Twojego samochodu, stylu jazdy, który preferujesz, a także warunków panujących na polskich drogach wiosną, latem i wczesną jesienią. Który model opon sprawdzi się w sezonie letnim? Na co zwracać uwagę podczas robienia zakupów? Czym wyróżnia się ogumienie Nokian Wetproof?

Klasa opony – dlaczego warto zdecydować się na segment premium?

Na przyczepność, poziom bezpieczeństwa podczas jazdy i spalanie paliwa wpływa jakość używanych przez Ciebie opon. Modele z segmentu premium, takie jak na przykład Nokian Wetproof, charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi i osiągami, których poziom przewyższa zazwyczaj ten oferowany przez opony z segmentu budżetowego (ekonomicznego).

Warto to podkreślić: opona klasy ekonomicznej nie będzie w stanie zapewnić osiągów opony klasy premium. Ogumienie najwyższej klasy odznacza się specyficzną konstrukcją, w której każdy element działa w taki sposób, aby maksymalizować efektywność opony. W przypadku opon letnich chodzi o osiągnięcie dobrych parametrów przepływu powietrza między kołem a nadkolem, by jazda po suchej nawierzchni była komfortowa. Chodzi także o niwelowanie wpływu aquaplaningu na przyczepność ogumienia podczas prowadzenia auta po mokrej nawierzchni.

To właśnie modele klasy premium, takie jak na przykład Nokian Wetproof, są najbardziej efektywne w zapewnianiu dobrych parametrów i wysokich osiągów. Decydując się na ogumienie z tego segmentu, inwestujesz w swoje bezpieczeństwo, oszczędzasz na paliwie (mniejszy opór toczenia to mniejsze spalanie) i osiągasz wysoki komfort podczas jazdy po mokrej i suchej nawierzchni.

Nokian Wetproof: który bieżnik ogumienia będzie najlepszy na lato?

Bieżnik opony ma niebagatelny wpływ na jej osiągi. Wiele osób myśli jednak, że w przypadku opon letnich nie ma wielkiego znaczenia, ale to błędny tok rozumowania. Typ bieżnika jest tak samo istotny klasa opony.

Symetryczna rzeźba bieżnika jest często spotykana w modelach opon letnich, głównie tych budżetowych i z segmentu medium. Zapewnia dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Rzeźba kierunkowa ma kształt litery „V” i jest równie efektywna w jeździe po mokrych nawierzchniach. Dobrze odprowadza wodę i pozwala Ci zachować większą kontrolę nad autem, również wtedy, gdy chcesz mocno przyspieszyć.

Ciekawym rozwiązaniem okazuje się bieżnik asymetryczny. Znajdziesz go także w oponie klasy premium Nokian Wetproof. Rzeźba bieżnika asymetrycznego to tak naprawdę połączenie dwóch bieżników. Wewnętrzny ma nacięcia do odprowadzania wody. Zewnętrzny zapewnia przyczepność.

Klasa i bieżnik opony mają znaczenie. Wpływają na komfort i efektywność jazdy po mokrej i suchej nawierzchni. Dlatego warto wybierać opony z segmentu premium. Sprawdź ogumienie Nokian Wetproof – przekonasz się o jego jakości i będziesz zadowolony ze swoich letnich opon przez wiele sezonów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *