Narożnik do biura

Narożnik do biura lub gabinetu

Urządzenie biura to sprawa skomplikowana. Poza oczywistymi kwestiami takimi jak biurka, krzesła, komputery, drukarki i oświetlenie warto zwrócić uwagę na wygodę i komfort. Zarówno pracowników, jak i odwiedzających biuro kontrahentów. Bardzo dobrym wyborem może okazać się wygodny narożnik do biura. Warto stworzyć strefę wypoczynku. To bardzo ważny obecnie trend. Doskonałym przykładem mogą być tu często prezentowane rozwiązania zastosowane w biurach Google`a czy Apple`a. 

Narożnik do biura – cel i miejsce 

Wybór narożnika do biura zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy i do jakich celów mebel ma służyć. 

Czy ma to być strefa relaksu w gabinecie domowym ?  Czy kącik wypoczynkowy dla pracowników ? Czy wreszcie poczekalnia dla klientów i interesantów ? A może miejsce mniej formalnych rozmów biznesowych w zaciszu gabinetu prezesa?

Czy mebel ma być super luksusowy i prestiżowy? Jak na przykład model Palazio L z naszej kolekcji narożników. Czy wręcz przeciwnie wygodny i funkcjonalny ? Warto zwrócić uwagę, że w zależności od przeznaczenia narożnik może zostać ustawiony w pokoju socjalnym, w strefie wejściowej czy w pokoju konferencyjnym. A to determinuje jego rozmiar i charakter.   

Rozmiar narożnika do biura

Rozmiar narożnika do biura to oczywiście pochodna naszych potrzeb i przestrzeni, którą dysponujemy. Czy biuro jest odwiedzane przez gości regularnie, czy prowadzone są rozmowy biznesowe, ilu pracowników będzie z narożnika korzystać ? Optymalnie byłoby, jednak gdyby narożnik mógł pomieścić większą liczbę osób. Przy wyborze warto więc postawić na funkcjonalność i prostotę. Tak, by z narożnika mogło skorzystać dużo osób. Doskonałym przykładem jest narożnik Infinity. Prosty, w skandynawskim stylu. Nie zajmuje dużo przestrzeni, a wygodnie może pomieścić kilka osób. Zapierające dech w piersiach designerskie kanapy narożnikowe zajmują bardzo dużo przestrzeni, ale oferują niewiele miejsca do siedzenia. To może być jednak doskonała opcja, gdy wybieramy sofę do biura architektonicznego czy showroomu. Warto wtedy zaszaleć i wybrać unikatowy, designerski mebel jak na przykład ekskluzywny narożnik Faro w odważnych kolorach butelkowej zieleni czy wyrazistego miodu. Czy nietypowy, organiczny w kształcie narożnik Different.

narożnik Different
narożnik Different z oferty sklepu meblowego Meble Arkadius

Narożnik do biura – styl i charakter

W biurze najlepiej sprawdzą się modele klasyczne i eleganckie. To zawsze bezpieczny wybór. Zwłaszcza gdy zależy nam na podkreśleniu wiarygodności i solidności naszego przedsiębiorstwa.  

Wiele zależy oczywiście od charakteru wnętrza. Strefa wypoczynkowa powinna współgrać ze stylem, w jakim urządzono biuro. I tak na przykład w nowoczesnym wnętrzu doskonale sprawdzi się modernistyczny narożnik. Na przykład model narożnika Comforto obity luksusową tkaniną Lincoln. 

narożnik Comforto
narożnik Comforto z oferty sklepu meblowego Meble Arkadius

Wiele zależy też od rodzaju prowadzonej działalności. Kancelaria adwokacka kojarzy się z solidnymi skórzanymi meblami w starym stylu. Spektakularny narożnik do biura Zoom 1 doskonale sprawdzi się w tej roli.  Z kolei w poczekalni gabinetu lekarskiego powinny znaleźć się meble wygodne i gwarantujące zachowanie higieny. Nieco sterylne w odbiorze. 

Jakość i materiały

Strefa wypoczynkowa, a tym samym narożnik do biura to swoista wizytówka firmy. Mebel powinien być perfekcyjnie wykonany z dobrej jakości materiałów. Łatwy w utrzymaniu i odporny na ewentualne zniszczenia. To mebel reprezentacyjny. Musi być w nienagannym stanie. A w biurze jak to w biurze. Goście mogą rozlać kawę, usiąść w mokrym płaszczu  czy położyć na sofie kartony, teczki czy parasolki. Warto więc wybrać narożnik wykonany z odpornego materiału. Wiele zależy oczywiście od budżetu, jakim dysponujemy. Może być to luksusowa skóra lub nowoczesny materiał obiciowy. Na przykład hydrofobowa tkanina Torre lub Monolith. Czy przyjemnie miękkie Orinoko lub ciekawa plecionka Inari. Jeżeli chodzi o kolor, to do biura najlepsze będą stonowane kolory i wzory, na których ewentualne zabrudzenia będą mniej widoczne. Szarości, antracyt czy ciemny beż. Chyba że chcemy wywrzeć wrażenie na interesantach. Wtedy jak najbardziej sprawdzi się śnieżna biel czy neonowy seledyn.  

Zobacz też: tkanina sawana

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *