Filtracja oleju hydraulicznego

Filtracja oleju hydraulicznego – na czym polega?

Czy można zapobiec awariom systemów hydraulicznych, które są zainstalowane w maszynach przemysłowych? Zlikwidowanie takiego ryzyka nie jest oczywiście możliwe w stu procentach; z drugiej strony nie oznacza to jednak, że nie można go znacząco ograniczyć. W jaki sposób to zrobić? Jednym z powszechnie rekomendowanych rozwiązań jest filtracja oleju hydraulicznego. Na czym polega ta czynność i kto zajmuje się jej przeprowadzaniem?

Olej hydrauliczny dlaczego zanieczyszczenia są groźne dla układu hydraulicznego?

Dzięki olejowi możliwa jest płynna praca całego układu hydraulicznego znajdującego się w urządzeniu przemysłowym. Taki stan rzeczy oznacza, że utrzymanie tego płynu w dobrej jakości jest niezwykle ważne. Jakie mogą być negatywne konsekwencje w przypadku zaniedbań w tym zakresie? W najgorszym wypadku cały układ hydrauliczny może ulec poważnym uszkodzeniom, a jego naprawa będzie oznaczać wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. To właśnie dlatego należy regularnie czyścić hydrauliczny – jest to czynność wymagająca poniesienia znacznie mniejszych kosztów czasowych i finansowych niż ewentualne naprawy.

Sprawdź też: klasa czystości oleju

Utrzymanie płynu hydraulicznego w dobrym stanie nie jest jednak niczym prostym. Dzieje się tak, ponieważ olej, który znajduje się w układzie hydraulicznym maszyn przemysłowych, ponieważ jest narażony na to, że dostaną się do niego – szczególnie w czasie pracy urządzenia – pyłki oraz woda. Oczywiście, zanieczyszczenie oleju hydraulicznego tymi elementami nie oznacza katastrofy. Można uniknąć zagrożenia, decydując się właśnie na filtrację oleju hydraulicznego.

Proces filtracji oleju hydraulicznego – jak wygląda jego przebieg?

Na czym polega filtracja oleju? Wykonywaniem tego zadania zajmują się profesjonalne firmy, których przedmiotem są czynności serwisowe w zakresie urządzeń przemysłowych. Dzięki odpowiedniej aparaturze oraz doświadczonej, wykwalifikowanej kadrze pracowników mogą one przeprowadzać ten proces szybko i sprawnie.

Filtracja oleju zazwyczaj nie trwa dłużej niż ok. 4 godziny (często zdarza się, że cały proces zajmuje ok. 2-3 godzin). Generalnie, czas, jaki zajmuje wykonanie tego zadania, zależy od takich czynników jak między innymi poziom zanieczyszczeń oraz ilość płynu poddanego filtracji.

Filtracja oleju hydraulicznego – dlaczego jest potrzebna?

Czy filtracja oleju hydraulicznego powinna być regularnie przeprowadzana? Oczywiście, odpowiedź na to pytanie brzmi: zdecydowanie tak. Choć część nowoczesnych maszyn posiada już systemy hydrauliczne wyposażone w opcję filtracji, to zazwyczaj systemy te są zbyt mało zaawansowane, by poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami zanieczyszczeń. To właśnie dlatego filtracja oleju przepracowanego przeprowadzana przez doświadczoną firmę jest niezbędna.

Filtrowanie oleju hydraulicznego – FHU Olbromski

Dobrą wiadomością dla firm wykorzystujących w swojej działalności maszyny przemysłowe jest fakt, że na rynku działają liczne firmy, które przeprowadzają profesjonalną filtrację oleju hydraulicznego. Oczywiście, należy wybrać takiego usługodawcę, który działa na rynku wiele lat i posiada odpowiednie doświadczenie – w efekcie złego wyboru płyn może nie zostać odpowiednio wyczyszczony!

Zobacz także: usuwanie wody z oleju hydraulicznego

Do firm, które świadczą wysokiej jakości usługi, należy Firma Handlowo-Usługowa Olbromski. Jej atuty – doświadczenie zdobywane przez wiele lat oraz nowoczesny sprzęt – sprawiają, że wybór FHU Olbromski to gwarancja dobrze wykonanej usługi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *