Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 10

Możesz zastanawiać się, jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows 10. W tym artykule przyjrzymy się, jak to zrobić w systemie Windows 10. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Windows 10 zawiera edytor obrazów o nazwie Paint 3D, ale nie ma wszystkich zaawansowanych funkcji, których potrzebujesz, aby stworzyć niesamowity zrzut ekranu. Możesz również wkleić zrzut ekranu do wiadomości e-mail lub wiadomości w sieci społecznościowej, naciskając klawisz print screen. Alternatywnie możesz użyć wbudowanego narzędzia Windows “Snipping Tool”, aby zrobić zrzut ekranu. Ale zalecamy użycie oprogramowania do zrzutów ekranu innej firmy, aby przyciąć pasek narzędzi i zapisać go na komputerze.

Możesz również użyć narzędzia Snip &; Sketch, które jest zintegrowane z systemem Windows 10 do przechwytywania zrzutów ekranu. Daje bardziej zaawansowane opcje zrzutu ekranu, w tym opcję robienia zrzutu ekranu z opóźnieniem. Zrzut ekranu może być również opatrzony adnotacjami. Jeśli chcesz przechwycić wiele zrzutów ekranu, powinieneś użyć aplikacji Snip & Sketch. Możesz także użyć aplikacji Windows Game Bar do robienia zrzutów ekranu i nagrań ekranowych.

W systemie Windows 10 możesz użyć klawisza Print Screen, aby przechwycić zrzut ekranu całego ekranu lub rozszerzonych pulpitów. Dodaje on zrzut ekranu do Schowka i folderu Zrzuty ekranu. Możesz również nacisnąć Alt+Print Screen, aby wykonać zrzut ekranu pojedynczego aktywnego okna. Wybranie opcji Print Screen spowoduje wykonanie zrzutu ekranu aktywnego okna i zapisanie go jako pliku PNG lub JPEG.

Innym sposobem wykonania zrzutu ekranu w systemie Windows jest naciśnięcie klawisza print screen. Po naciśnięciu tego klawisza ekran przyciemni się na sekundę, abyś mógł sprawdzić, czy masz pełny zrzut ekranu. Niektóre efekty wizualne mogą spowodować lekkie przyciemnienie ekranu podczas wykonywania zrzutu. Następnie możesz wkleić zrzut ekranu do MS Paint lub aplikacji do edycji zdjęć innej firmy, aby edytować i zapisać go w żądanym formacie obrazu.

Lightshot to kolejny sposób na przechwycenie zrzutu ekranu w systemie Windows 10. Ta aplikacja pozwoli Ci wybrać obszar na ekranie i dodać prosty tekst lub prostokąt lub strzałkę. Możesz również dostosować grubość linii i elementów, które pojawiają się na zrzucie ekranu. Ta funkcja jest bardzo szybka i łatwa w użyciu, więc jeśli nie jesteś pewien, jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10, spróbuj tej alternatywy. Nie będziesz zawiedziony!

Snip & Sketch to kolejna alternatywa dla wbudowanej funkcji Windows Snipping. Jest nieco ulepszony i jest dostępny po naciśnięciu Shift + Windows + S. Możesz użyć tego skrótu, aby otworzyć menu aplikacji. Wyświetli on kilka opcji, w tym window snip i free-form snip. Wybranie okna do przechwycenia spowoduje jego podświetlenie i zrobienie zrzutu ekranu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *