Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy

Jeśli martwisz się, że Twoje wycieraczki zamarzną, możesz przygotować własny płyn do spryskiwaczy do użytku zimowego. Możesz kupić skoncentrowany płyn do spryskiwaczy i zmieszać go z wodą w zależności od pory roku. Na lato zmieszaj 1 część koncentratu z 9 częściami wody, a na zimę zmieszaj jedną część koncentratu z 4 częściami wody. Podczas mieszania skoncentrowanego płynu do spryskiwaczy, upewnij się, że używasz wody dejonizowanej, ponieważ woda z kranu może pozostawić osady mineralne na szybie.

Biały ocet i woda destylowana to dwa powszechne składniki domowego płynu do spryskiwaczy. Możesz również zastąpić wódkę alkoholem spożywczym. Wymieszaj te dwie substancje w równych częściach i pozwól im usiąść na noc. Pozwoli to na ich rozpuszczenie w przedniej szybie. Jeśli nie jesteś pewien, jaka mieszanina działa najlepiej dla twojej szyby, spróbuj trochę na kawałku lodu i zobacz, czy to działa. Jeśli działa, to wszystko jest ustawione!

Choć rozcieńczony, letni płyn do spryskiwaczy ma temperaturę zamarzania, która może spowodować, że twoje wycieraczki staną się bezużyteczne. Odmrażacz roztopi lód, ale zimowy płyn do spryskiwaczy zalewa przednią szybę, topiąc ją w tym procesie. Ten płyn nie zawiera również metanolu, związku, który może uszkodzić lakier i uwalniać szkodliwe dla smogu lotne związki organiczne. W rzeczywistości, prawdopodobnie będziesz potrzebował więcej płynu niż to, aby wytrzeć swoją przednią szybę w czystości.

Destylowany biały ocet to kolejna naturalna, ekologiczna alternatywa. Jednak w chłodniejszym klimacie, mieszanina octu i wody może spowodować zamarznięcie płynu do spryskiwaczy. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wymieszaj roztwór octu i wody w ilości od jednej do trzech części wody. Dodaj niewielką ilość płynnego detergentu do naczyń, jeśli chcesz, ale uważaj, aby nie dodać zbyt wiele lub inaczej pozostawi osad na przedniej szybie.

Kupując płyn do spryskiwaczy, ważne jest, aby wybrać produkty wysokiej jakości. Szukaj produktu, który wyraźnie określa jego zalecany klimat i sezon. Najlepszy płyn do wycieraczek zawiera detergent i nie uszkodzi lakieru Twojego samochodu. Powinieneś również sprawdzić składniki i przeczytać etykiety, aby znaleźć odpowiedni produkt dla swoich potrzeb. Być może nadszedł czas, aby przejść na płyn do wycieraczek na bazie alkoholu. Powinieneś wiedzieć, ile alkoholu ma w sobie i czy chciałbyś uniknąć spowodowania rdzy na samochodzie.

Gdy temperatury spadają poniżej zera, płyn do spryskiwaczy jest niezbędny, aby Twój samochód działał. Jeśli chcesz uniknąć zamarzania, zrób swój własny płyn kompatybilny z zimą. Alkohol jest środkiem przeciw zamarzaniu, który może powstrzymać wodę od zamarzania. Jeśli woda zamarza i sprawia, że twój płyn do wycieraczek jest bezużyteczny, możesz dodać niewielką ilość alkoholu do płynu do spryskiwaczy. Alternatywnie, możesz zainstalować podgrzewacz w komorze silnika.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *