Jak zrobić stek z tuńczyka

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić doskonały stek z tuńczyka, to trafiłeś we właściwe miejsce. Te pyszne steki są takie, jakie można znaleźć w restauracji i mają maślaną, rozpływającą się w ustach teksturę. Aby stworzyć to niebiańskie mięso, zacznij od kupienia tuńczyka klasy sushi. Pokrój stek z tuńczyka na cienkie kawałki i usiądź na gorącej patelni, aż zewnętrzna strona będzie złotobrązowa.

Po ugotowaniu, tuńczyk rozpływa się w ustach i jest idealnym daniem dodatkowym. Można również podawać go z grillowaną słodką kukurydzą i salsą z mango. Podczas jedzenia tego pysznego jedzenia, nie zapomnij doprawić go proszkiem chili i mielonymi ziarnami pieprzu dla dodatkowego kopa smaku. Jeśli nie masz pieprzu lub cebuli, posyp odrobiną marynaty na wierzchu steku z tuńczyka.

Po ugotowaniu steku z tuńczyka, najlepiej zostawić go na ladzie, aż będzie miał temperaturę pokojową. W ten sposób nie będziesz musiał czekać godzinami w lodówce na jego rozmrożenie. W ten sposób można go ponownie podgrzać i cieszyć się nim później. Możesz również przechowywać w lodówce resztki, aż będą gotowe do podania. Możesz je później odgrzać, po prostu umieszczając je w lodówce i pozwalając im się ogrzać.

Możesz użyć dowolnej marki kminku i papryki do marynaty. Wędzona papryka jest szczególnie smaczna, ale zwykła papryka też się nada. Ponadto, upewnij się, aby wycisnąć świeży sok z cytryny przed marynowaniem steku z tuńczyka. Sok ten najlepiej smakuje świeży, ale można użyć butelkowanego soku z cytryny, jeśli wolisz mniej cierpki. Przed grillowaniem, niech stek siedzieć w marynacie na pół godziny.

Jeśli chcesz służyć rybę natychmiast, to najlepiej, aby przeszukać go aż krawędzie są ćwierć drogi w górę. To może zająć od 30 sekund do dwóch minut, w zależności od grubości. Powinna być średnio rzadka do rzadkiej, ale nie rozgotowana. Jeśli środek jest nadal różowy, należy natychmiast zdjąć go z ognia. Jeśli jest przegotowany, będzie miał twardy smak. Więc nie pomijaj tego kroku.

Po zakończeniu gotowania tuńczyka, jesteś gotowy, aby go podać! Aby rozpocząć gotowanie, wyjmij go z lodówki na godzinę przed podaniem. Dzięki temu środek nie będzie zbyt zimny po usmażeniu. Następnie skrop go mżawką sosu sojowego lub oleju sezamowego. W tym czasie natrzyj go przyprawami. Będziesz chciał równomiernie pokryć tuńczyka przyprawami, zanim go usmażysz.

Następnym krokiem jest usmażenie steku z tuńczyka. Będziesz potrzebował gorącej patelni. Podgrzej jedną łyżkę oleju roślinnego na dużym ogniu, aż zacznie dymić. Następnie umieść stek z tuńczyka na patelni i opiekaj go przez około pół minuty. Aby tuńczyk był średnio krwisty, smaż go jeszcze przez dwie minuty. Następnie przytrzymaj stek z tuńczyka szczypcami podczas smażenia. Po usmażeniu, pozwól tuńczykowi odpocząć przez trzy do pięciu minut przed podaniem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *