Jak zrobić ładne zdjęcie telefonem

Nauka robienia ładnych zdjęć telefonem może być łatwiejsza niż myślisz. Nie potrzebujesz drogiego sprzętu, a nauka robienia dobrych zdjęć aparatem smartfona jest tak prosta, jak poświęcenie kilku minut. Pamiętaj tylko o kilku podstawowych wskazówkach, które pomogą Ci uzyskać jak najlepsze rezultaty. Niezależnie od tego, czy używasz aparatu w telefonie po raz pierwszy, czy robisz zdjęcia od lat, istnieje kilka sztuczek, które pomogą Ci robić świetne zdjęcia smartfonem.

Najlepsze ujęcia mają jeden interesujący temat. Profesjonalny fotograf doradzi Ci, abyś zostawił około dwóch trzecich zdjęcia w przestrzeni negatywnej, aby Twój obiekt był bardziej wyrazisty. Następnie dotknij ekranu telefonu przed zrobieniem zdjęcia, aby upewnić się, że masz właściwą ostrość. Po uzyskaniu właściwej ostrości, aparat powinien wyświetlić na ekranie małą ikonę aparatu. Aparat będzie wtedy skupiał się na obiekcie.

Aby poprawić swoją kompozycję, możesz poćwiczyć korzystanie z siatki zdjęć. Ta funkcja jest dostępna w większości aplikacji aparatu. Jest to pomocne narzędzie, gdy chcesz wykadrować scenę lub obiekt. Linie siatki pomogą Ci umieścić swój obiekt w sposób, który uczyni go bardziej interesującym dla widzów. Spróbuj ustawić jakiś element w pobliżu punktu przecięcia linii siatki. Kiedy masz już swoje zdjęcie odpowiednio skomponowane, będziesz miał wspaniałe ujęcie, które wyróżnia się i zostaje zauważone.

Naucz się kompozycji zdjęć. Jednym z największych wyzwań związanych z robieniem zdjęć smartfonem jest wybór odpowiedniego kąta. Ogólnie rzecz biorąc, im większy kąt ustawienia aparatu w danym punkcie, tym lepsze będzie zdjęcie. Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz uchwycić krajobraz lub portret. Jednak ten tryb jest najlepszy do robienia zdjęć krajobrazów i obiektów martwej natury, ponieważ zajmie nieco więcej czasu niż standardowy JPEG.

Rozważ światło. Ilość światła, jaką otrzymuje obiekt, będzie miała znaczenie dla tego, jak wyjdzie zdjęcie. Nawet jeśli twój obiekt jest dobrze wyglądający, jeśli oświetlenie jest słabe, wynik będzie mniej niż doskonały. Użyj naturalnego światła, gdy to możliwe i unikaj używania lampy błyskowej. Używanie lampy błyskowej często zrujnuje doskonały charakter zdjęcia. Wykonanie świetnego zdjęcia aparatem telefonu jest łatwiejsze niż myślisz.

Pamiętaj o zasadach kompozycji. Podczas korzystania z aparatu telefonu możesz skorzystać z nakładki na siatkę, która jest dołączona do większości natywnych aplikacji aparatu. Dzięki temu możesz wykorzystać zasadę tercji, aby ustawić obiekty w miejscu, gdzie spotykają się linie. To pomoże Ci podkreślić obiekty na zdjęciu. Prostą zasadą kompozycji jest upewnienie się, że Twój obiekt znajduje się w centrum zdjęcia, ponieważ często trudno jest uzyskać dobry widok na obiekt, gdy znajduje się on za ścianą lub w ciemnej przestrzeni.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *