Jak zrobić ciasto truskawkowe

Aby zrobić ten pyszny deser, musisz najpierw przygotować puree truskawkowe. Jeśli używasz świeżych truskawek, powinieneś je rozmrozić przed przystąpieniem do pracy. Możesz również użyć mrożonych truskawek. Do przygotowania truskawkowego puree należy użyć blendera lub robota kuchennego. Po rozmrożeniu, przecierać truskawki, aż osiągną konsystencję około 1 filiżanki. Przenieś puree do średniego rondla i podgrzej je. Ciągle mieszaj, aby uniknąć przypalenia i gotuj, aż zredukuje się do około pół filiżanki. Następnie użyj miarki, aby odmierzyć puree.

Powinnaś kupić truskawki, które są bardzo dojrzałe. Świeże truskawki mogą być w porządku, ale możesz spodziewać się, że ciasto będzie nieco wybrakowane. Aby uzyskać idealny różowy kolor, wybierz naprawdę ładne jagody z lokalnego gospodarstwa. Świeże truskawki nie zawsze dają najlepsze rezultaty i sprawią, że ciasto będzie wyglądało mniej atrakcyjnie niż te kupione w sklepie. Możesz również całkowicie pominąć truskawki, jeśli wolisz, aby ciasto było nieco bardziej wilgotne.

Aby ciasto było wilgotne, powinieneś użyć oleju roślinnego i zmiękczonego masła. Powinieneś również użyć serka śmietankowego, który jest w temperaturze pokojowej, ponieważ sprawi, że lukier będzie gładki. Jeśli nie masz robota kuchennego, użyj miksera. Ważne jest, aby nie przesadzić z ubijaniem ciasta za pomocą miksera elektrycznego, ponieważ może to spowodować nadmiernie upieczone ciasto. Podczas pieczenia ciasta z truskawkami, upewnij się, że wykałaczka włożona do środka wyjdzie czysta lub wilgotna okruchy.

Połącz masło i cukier w misce do mieszania, i pokonać, aż kremowy. Następnie dodaj białka jaj. Mieszaj, aż zostaną włączone. Jeśli chcesz dodać różowy kolor, użyj barwnika w żelu. Po tym dodać puree truskawkowe i dobrze wymieszać. Na koniec upiecz ciasto, aż wykałaczka wyjdzie czysta. Możesz je udekorować, rozsypując na wierzchu cukier granulowany. Jeśli masz resztki puree truskawkowego, posyp nim połówki truskawek.

Podczas dekorowania lukrem, będziesz musiał użyć worka do dekoracji z końcówką. Pamiętaj, aby schłodzić ciasto przed nałożeniem lukru lub umieścić je w lodówce na kilka minut lub na noc. Kiedy lukier jest odpowiednio schłodzony, ciasto truskawkowe będzie wyglądało wspaniale. Jeśli chcesz, aby tort truskawkowy wyglądał piękniej, możesz dodać kilka truskawek na wierzch. Pamiętaj tylko, aby mieć oko na składniki podczas mieszania!

Gdy już ubijesz ciasto, podziel je równomiernie pomiędzy tortownice. Piecz ciasto przez trzydzieści do czterdziestu minut. Następnie wyjmij patelnie z piekarnika i pozwól jej ostygnąć. Gdy ciasto ostygnie, możesz je udekorować dowolnie wybranymi owocami. To ciasto jest tak proste do wykonania i będzie dobrze zachowywać się przez kilka dni. Pierwotnie opublikowany w magazynie Martha Stewart Living, przepis został zmodyfikowany. Upewnij się, że ciasto jest gęste i gładkie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *