Dolina Noteci dla kota – jakie są zalety diety opartej na naturalnych składnikach

Jednym z filarów długiego i zdrowego życia każdego zwierzęcia jest jego prawidłowe żywienie. W przypadku gatunków udomowionych warto starać się, by było ono jak najbardziej zbliżone pod względem składu do tego, co Twój futrzasty podopieczny jadłby w naturze. Przekonaj się, jak skutecznie wdrożyć w życie dietę opartą o naturalne składniki w przypadku kotów czy psów i jakie ma ona zalety.

Co powinno znaleźć się w kocim i psim jedzeniu?

Wiadomo, że w przyrodzie koty i psy nie żywią się pokarmem pochodzącym z puszek i saszetek. Dobrze jest więc w domowym zaciszu podawać im posiłki, które zawierają naturalne składniki, dostarczające odpowiednie wartości odżywcze każdemu zwierzęciu. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku mruczków, które są bezwzględnymi mięsożercami. Dieta psiaków jest pod tym względem nieco bardziej urozmaicona i podaje się im także warzywa i owoce.

Serwowanie kotu karmy opartej o naturalne składniki sprawia, że zwierzę otrzymuje odpowiednią ilość niezbędnych składników, na przykład tauryny. To z kolei przekłada się na jego stan zdrowia, kondycję oraz wygląd sierści. Warto jest więc wybierać mokrą karmę, pozbawioną zboża i węglowodanów, taką jak na przykład Dolina Noteci dla kota.

Psy także potrzebują odpowiedniej diety, dzięki której zadbasz o ich samopoczucie. Spożywają one jednak więcej różnorodnych pokarmów w porównaniu do kotów. Wybierając pożywienie zawierające naturalne składniki, sprawiasz, że ich organizm prawidłowo funkcjonuje, sierść jest zdrowa i błyszcząca, a Twój pupil ma wiele energii do zabawy każdego dnia.

Karma sucha i mokra – szeroki wybór jedzenia dla zwierząt

Obecnie na rynku dostępne są karmy suche i mokre. W przypadku kotów dobrze jest podawać ten drugi rodzaj pożywienia. W naturze mruczki pobierają wodę głównie ze spożywanych ofiar i piją niewiele. Wybierając mokrą karmą, dbasz zatem o to, by pupil nie był odwodniony, a jego nerki pracowały zdrowo. Psy z kolei mogą spożywać zarówno suchą karmę, jak i mokrą, na przykład taką jak Rafi karma dla psa. Ważne jest jednak, by nie mieszać suchych chrupek z zawartością puszki w trakcie jednego posiłku.

Pamiętaj, by rodzaj oraz ilość podawanego pożywienia dostosować też do takich czynników jak stan zdrowia, wiek czy tryb życia psa lub kota. W ten sposób określisz jego zapotrzebowanie kaloryczne oraz na przykład nie podasz zbyt dużej ilości pewnych pierwiastków zwierzętom cierpiącym między innymi na problemy związane z nerkami. Wyklucz też alergie pokarmowe, które mogłyby wpłynąć na stan zdrowia Twojego zwierzaka. W trakcie zakupów wybieraj sprawdzone marki karmy dla psów czy kotów, takie jak na przykład Dolina Noteci.

Gdzie najlepiej zakupić karmy dla psów, kotów oraz niezbędną wyprawkę?

Kocia i psia dieta oparta o naturalne składniki to świetny sposób, by zadbać o zdrowie podopiecznego. Odpowiednią karmę znajdziesz w dobrych sklepach internetowych, takich jak zoo24.pl, gdzie wyposażysz się także w takie akcesoria jak na przykład szelki dla psa i inne niezbędne elementy wyprawki dla zwierzaka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *