Co trzeba wiedzieć przed zakupem syfonu?

Brak nieprzyjemnych zapachów z umywalki? To zasługa syfonu! Ten element montowany pod umywalką odpowiada za sprawne odprowadzanie wody do ścieków, zatrzymywanie gazów, a czasem odgrywa też rolę dekoracji. Planujesz gruntowny remont łazienki? Dowiedz się, jaki wybrać syfon do umywalki. Co wiedzieć przed zakupem tego elementu?

Syfon umywalkowy – z jakiego materiału może być wykonany?

Do produkcji syfonów wykorzystuje się między innymi tworzywo sztuczne. Modele z PCV mają zarówno wady, jak i zalety. Są atrakcyjne cenowo – możesz znaleźć produkt nawet za kilkanaście złotych. Co ciekawe, niski koszt i mała waga idą w parze z trwałością. Trzeba jednak przyznać, że estetyka nie jest mocną stroną syfonów umywalkowych wykonanych z tworzywa sztucznego. Raczej zrezygnuj z takiego modelu, jeśli element odprowadzający wodę do ścieków ma pozostawać odsłonięty.

Możesz zdecydować się na syfon umywalkowy z mosiądzu. Cena jest wyższa, ale również estetyka nieporównywalna. Mosiężny syfon to koszt mniej więcej 200–300 zł. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możesz go wykorzystać między innymi w industrialnej lub vintage aranżacji łazienki.

Poznaj rodzaje syfonów umywalkowych

Planujesz kupić syfon do umywalki? Co wiedzieć przed zakupem tego elementu oprócz materiału wykonania? Zwróć uwagę na rodzaj produktu. Od niego zależy między innymi możliwość wykorzystania szafki znajdującej się pod umywalką.

Jednym z rodzajów jest rurowy, który odznacza się kształtem litery „U”. Do jego zalet należy mała awaryjność – produkt raczej się nie zapycha. Wynika to z jego konstrukcji. Po prostu brak w niej miejsc, w których mogłyby zbierać się zabrudzenia.

Istnieją też syfony butelkowe – ich dolna część jest odkręcana. To pozwala łatwo utrzymać ją w czystości. Butelkowy syfon umywalkowy jest wyposażony w zbiornik na wodę, która jest barierą dla brzydkiego zapachu.

Możesz wybierać również spośród niestandardowych syfonów. Jeden z rodzajów określa się jako „płaski” lub „oszczędzający miejsce”. Powstał z myślą o właścicielach małych łazienek, którym zależy na każdej dodatkowej przestrzeni do przechowywania. W przypadku tego modelu rura wychodząca z umywalki prawie od razu biegnie poziomo. To sprawia, że pod zlewem zostaje więcej miejsca. Jeśli zamontujesz tam szafkę, zyskasz dodatkową przestrzeń na preparaty do sprzątania.

Syfon do umywalki jako dekoracja wnętrza – jak wybrać?

Syfon umywalkowy to często ten element, który raczej pozostaje zasłonięty. Wynika to z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, takie rozwiązanie pozwala uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania dzięki szafce, a po drugie wiele syfonów nie zachwyca wyglądem. W przestronnej łazience, w której nie potrzebujesz mebla pod umywalką, możesz jednak pomyśleć o dekoracyjnym elemencie.

Odsłonięty syfon powinien pasować do wystroju pomieszczenia. Zwróć więc szczególną uwagę na kolor elementu. Złoty możesz dopasować do eleganckiej aranżacji w połączeniu z jasnym blatem i białą umywalką. Odsłonięty syfon sprawdzi się w vintage łazience, szczególnie jeśli zdecydujesz się na model w kolorze antycznego brązu.

Syfon umywalkowy bez zabudowy to rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w industrialną stylistykę. Do takiego wnętrza możesz dopasować czarny model o matowym wykończeniu. Dobrym pomysłem jest też element w miedzianym kolorze, który jest charakterystyczny dla loftowych wnętrz.

Syfony występują też w odcieniu chromu. Jest on uniwersalny – będzie świetnie wyglądał w eleganckim czy minimalistycznym wnętrzu. Możesz dopasować do niego baterię umywalkową w takim samym kolorze.

Co jeszcze trzeba wiedzieć przed zakupem syfonu?

Gdy wybierasz syfon, zwróć uwagę na to, czy ma w zestawie korek. Ten niewielki element pozwoli Ci szczelnie zamknąć odpływ. Jeśli lubisz dbać o najdrobniejszy szczegół aranżacji, zdecyduj się na korek dopasowany kolorystycznie do syfonu. Bez trudu znajdziesz nie tylko czarne modele, lecz także złote czy miedziane.

Przed zakupem syfonu umywalkowego warto wiedzieć, że występuje on w wersji z wyjściem na pralkę. Do kuchni natomiast możesz dobrać model, do którego podłączysz oprócz zlewu zmywarkę.

Materiał promocyjny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *